بیت کوین چیست ؟
ارز دیجتال
خرید تیشرت ارتشی
تور مشهد
تور استانبول
اخبار پزشکی سلامت
 iranembberlin iranembberlin .

iranembberlin

برگزاري اختتاميه سومين دوره كارورزان ايراني تحت عنوان برنامه افقهاي ايران در آلمان

برگزاري اختتاميه  سومين دوره كارورزان ايراني تحت عنوان برنامه افقهاي ايران در آلمان

 

مراسم  اختتاميه  سومين دوره كارورزان ايراني تحت عنوان برنامه افقهاي ايران بيست و سوم آبان ماه 1396 در محل وزارت خارجه آلمان برگزار گرديد.  اين برنامه مورد حمايت وزارت خارجه آلمان،سفارت جمهوري اسلامي ايران در برلين، موسسه گوته، اتحاديه اتاقهاي بازرگاني آلمان و اتحاديه صنايع آلمان   مي باشد. اين برنامه ابتدا با سخنراني نمايندگان نهادهاي آلماني و آقاي حيدرزاده  رايزن اقتصادي سفارت شروع گرديد و سپس دانشجويان ايراني كه طبق برنامه سه ماهه در يك نهاد يا شركت آلماني به كارورزي پرداخته بودند، به تشريح تجارب خود پرداختند. اين برنامه بعد از اعطاي گواهينامه هاي حرفه اي به شركت كنندگان خاتمه يافت.

شايان ذكر است كه اين برنامه ، به منظور معرفي و نحوه آموزشهاي حرفه اي به صورت اختصاصي براي جمهوري اسلامي ايران تعريف شده و جوانان تحصيل كرده ايراني مسلط به زبان آلماني بعد از انجام امتحانات اوليه، به شركتهاي آلماني معرفي شده و طبق درخواست آنها مدتي را به كارآموزي عملي در كشور آلمان مي گذرانند. 

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۶:۵۵:۲۰ توسط:iranembberlin موضوع:

نمايندگان پارلماني ايران و همچنين تعدادي از نمايندگان دانشگاهي ايران در چهارچوب برنامه مديريت منابع آبي به آلمان سفر كردند.

نمايندگان پارلماني ايران و همچنين تعدادي از نمايندگان دانشگاهي ايران در چهارچوب برنامه مديريت منابع آبي به آلمان سفر كردند.

 

به دعوت دولت و پارلمان فدرال آلمان و با هماهنگي سفارت ايران در برلين، نمايندگان پارلماني و دانشگاهي كشورمان با موضوع "مديريت منابع آبي" در تاريخ 27 نوامبر لغايت اول دسامبر 2017 به آلمان سفر نمودند. ضمن ديدار با مقامات محيط زيست، مهمترين چالشهاي زيست محيطي و مديريت بهينه بخش آب دو كشور را مورد بررسي و تبادل نظر قرار دادند. 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۴۷:۵۴ توسط:iranembberlin موضوع:

سامانه صدور گذرنامه الكترونيكي در خارج از كشور راه اندازي شد

 سامانه صدور گذرنامه الكترونيكي در خارج از كشور راه اندازي شد

نخستين سامانه صدور گذرنامه الكترونيكي در برلين راه اندازي شد.

خوشبختانه با پيگيري و تلاشهاي بسيار  در وزارت امور خارجه نخستين سامانه صدور گذرنامه الكترونيكي در بخش كنسولي سفارت جمهوري اسلامي ايران در برلين افتتاح شد. انتظار مي رود با تلاشهاي صورت گرفته نزديك به  15 نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور كه داراي الويت هاي لازم هستند به منظور تسهيل در امر ارائه خدمات گذرنامه اي به هموطنان عزيز از اين سامانه جديد بهره مند شوند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۲۲:۰۶ توسط:iranembberlin موضوع:

حضور ايران در كنفرانس تغييرات آب و هوايي در بن

حضور ايران در كنفرانس تغييرات آب و هوايي در بن

 

برلين - ايرنا - يك سال پس از اجرايي شدن توافق آب و هوايي پاريس ، كنفرانس سازمان ملل در بن آلمان كه از روز دوشنبه آغاز مي شود، فرصتي براي كشورهاي جهان است تا اقدامات انجام شده و دورنماي آينده در اجراي تعهدات آب و هوايي را بررسي كنند.

به گزارش ايرنا ، در كنفرانس بن كه روزهاي 6 تا 17 نوامبر (15 تا 26 آبان) برگزار مي شود و بطور غيررسمي از آن به عنوان كنفرانس COP23 ياد مي شود ، كشورهاي شركت كننده تلاش خواهند كرد تا مقررات مربوط به عملياتي شدن توافق آب و هوايي پاريس را تكميل كنند. رياست اين كنفرانس را كشور فيجي بر عهده دارد كه يك كشور جزيره اي است كه بطور خاص تحت تاثير تغييرات آب و هوايي بوده است.

'پاتريشيا اسپينوزا' دبير اجرايي چهارچوب كنوانسيون آب و هوايي سازمان ملل (UNFCCC) روز 17 اكتبر امسال (25 مهر) در حاشيه يك كنفرانس وزيران در فيجي كه براي تهيه مقدمات كنفرانس كشورهاي عضو كنوانسيون در بن برگزار شده بود ، گفت: كنفرانس پاريس يكي از آن لحظاتي بود بهترين انسانها به يك توافق بسيار مهم براي آينده مشترك ما دست يافتند؛ و كنفرانس بن مشخص مي كند كه براي تحقق قولهاي مطرح شده در توافق پاريس چگونه به پيش برويم.

وي تاكيد كرد: زمان براي تغيير اوضاع در حال به پايان رسيدن است و ما بايد تلاش هاي خودمان را براي كاهش انتشار گازهاي آلاينده به شدت افزايش دهيم.

توافق پاريس در دسامبر 2015 بين 196 كشور عضو چهارچوب كنوانسيون آب و هوايي سازمان ملل به دست آمد و هدف از آن محدود كردن ميزان افزايش دماي كره زمين پايين تر از 2 درجه سانتيگراد و انجام تلاش هايي براي محدود كردن افزايش دما در حد 1.5 درجه بالاتر از سطح دوره قبل از صنعتي شدن است. در تاريخ 5 اكتبر 2016 حدنصاب كشورهاي تصويب كننده براي اجرايي شدن اين توافق به دست آمد و توافق پاريس از 4 نوامبر 2016 برابر با 14 آبان 1395 اجرايي شد. تا كنون 169 كشور اين توافق را به تصويب رسانده اند و اولين نشست كنفرانس كشورهاي عضو روزهاي 15 تا 18 نوامبر 2016 در مراكش برگزار شد.

كنفرانس مراكش با صدور بيانيه اي با عنوان 'بيانيه اقدام مراكش براي آب و هوا و توسعه پايدار ما' به پايان رسيد كه كشورهاي عضو كنوانسيون آب و هوايي ، بر تعهد خود براي اجراي كامل توافق پاريس تاكيد كردند.

انتظار مي رود كه كنفرانس آب و هوايي بن تا حدي تحت تاثير تصميم دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريكا برنامه خروج اين كشور از توافق پاريس باشد. آنگلا مركل صدر اعظم آلمان در خرداد ماه امسال در واكنش به تصميم جنجالي ترامپ براي خارج كردن آمريكا از توافق آب وهوايي پاريس، وعده اقدامات قاطع تر از هميشه را براي مقابله با تغييرات اقليمي و محافظت از سياره زمين داد. مركل همچنين در بيانيه مشتركي با سران فرانسه و ايتاليا تاكيد كرد كه هيچ مذاكره مجددي در خصوص توافق پاريس انجام نخواهد شد.

در همين حال ، هزاران نفر در شهر بن آلمان روز شنبه در آستانه كنفرانس آب و هوايي سازمان ملل متحد در اين شهر، تظاهرات كردند و خواستار اقدام سريعتر دولت هاي جهان براي برچيدن نيروگاه هاي با سوخت زغال سنگ و مقابله با تغييرات اقليمي شدند.

يك روز پيش از آغاز كنفرانس بن ، پاتريشيا اسپينوزا دبير اجرايي چهارچوب كنوانسيون آب و هوايي سازمان ملل، كليد نمادين كنفرانس را از 'يوشن فلسبارت' وزير مشاور محيط زيست آلمان دريافت كرد.

اطلاع از آخرين خبرهاي در سايت سفارت ايران در برلين


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۵:۴۵:۲۳ توسط:iranembberlin موضوع:

توئيت وزير امور خارجه ايران ، آقاي دكتر ظريف درباره فرافكني و نقش آمريكايي ها در بحران يمن

توئيت وزير امور خارجه ايران ، آقاي دكتر ظريف درباره فرافكني و نقش آمريكايي ها در بحران يمنوزير امور خارجه: در حاليكه ايران از روز اول آغاز بحران در يمن همواره خواستار آتش بس و ارسال كمك و آغاز گفتگو بوده، ايالات متحده به متحدانش اسلحه فروخت تا به كشتار غيرنظاميان يمني بپردازند و قحطي را بر آنان تحميل كنند. هيچ گونه بازي با حقايق و مستندات (حقايق جايگزين و مستندات جايگزين) هم نمي تواند مباشرت ايالات متحده در جنايات جنگي را بپوشاند

براي ديدن خبرهاي مشابه به سايت سفارت ايران در برلين مراجعه فرماييد.

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۵۴:۲۰ توسط:iranembberlin موضوع:

دكتر ظريف در توئيتر: قدس اسلامي و عربي باقي خواهد ماند

دكتر ظريف در توئيتر: قدس اسلامي و عربي باقي خواهد ماند

 

 

وزير امور خارجه: اگر نيمى از پول هايى را كه برخى حاكمان منطقه براى حمايت از تروريسم، افراطى گرى، فرقه گرايى و تحريك عليه همسايگان خرج كردند، براى آزادسازى فلسطين هزينه مى كردند، امروز شاهد اين گزافه گويى آمريكا و تلاش براى تقديس و تحكيم [اعلاميه بالفور] "وعده آنكه مالك نيست به آنكه سزاوار نيست" نبوديم. اما با وجود اين، چه بخواهند و چه نخواهند، "قدس" عربى و اسلامى باقى مى ماند

ادامه خبر ها در سايت سفارت ايران در برلين

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۳۱:۰۴ توسط:iranembberlin موضوع:

به دنبال شهادت ديپلمات ارجمند جناب آقاي حميد رضا محمديان از سفراي جمهوري اسلامي ايران در سفارت برلين،

به دنبال شهادت ديپلمات ارجمند جناب آقاي حميد رضا محمديان از سفراي جمهوري اسلامي ايران در سفارت برلين، دكتر ظريف وزير امور خارجه كشورمان با انتشار پيامي به خانواده و ملت شريف ايران تسليت گفتند. متن پيام به شرح زير است:

بسم الله الرَّحْمَنِ الرَّحِيم

مِّنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ ۖ فَمِنْهُم مَّن قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ ۖ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا

عروج ملكوتي همكار جانباز حميدرضا محمديان را به خانواده  و دوستان ايشان و كليه همكاران در وزارت امور خارجه تسليت مي گويم

اينجانب ياد و خاطره جانباز شهيد محمديان كه سال ها درد و رنج جراحت و جانبازي در راه اسلام و ايران را به جان خريد و سرانجام با صلابت و عاقبت به خيري به ديدار معبود و برادان شهيدش شتافت گرامي داشته و براي وي علو درجات در كنار اولياء و مجاهدان في سبيل الله مسئلت مي نمايم

محمد جواد ظريف

وزير امور خارجه


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۳۴:۵۷ توسط:iranembberlin موضوع:

وزارت خارجه ايران در واكنش به تصميم امريكا مبني به انتقال سفارتخانه اين كشور از تل آويو به بيت المقدس بيانيه اي صادر كرد.

وزارت خارجه ايران در واكنش به تصميم امريكا مبني به انتقال سفارتخانه اين كشور از تل آويو به بيت المقدس بيانيه اي صادر كرد.

 

وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران اقدام دولت آمريكا در انتقال سفارتخانه خود از تل اويو به بيت المقدس اشغالي و اعلام بيت المقدس بعنوان پايتخت رژيم اشغالگر قدس را به شدت محكوم مي كند و آن را نقض آشكار قطعنامه هاي بين المللي مي داند.  

 

شهر قدس كه مسجد الاقصي نخستين قبله مسلمانان را در خود جاي داده است، بخش لاينفك فلسطين است و يكي از مهمترين اماكن سه گانه مقدس اسلامي به شمار آمده و از جايگاه و اهميت ويژه اي نزد مسلمانان برخوردار است. بر كسي پوشيده نيست كه اين رژيم براي تسلط كامل بر اين شهر اقدامات متعددي از جمله اخراج ساكنان اصلي، غصب املاك و زمين هاي آنان، جايگزين سازي يهوديان با هدف تغيير تركيب جمعيتي اين شهر، ويران كردن آثار و اماكن مقدس اسلامي و همچنين تعرض و هتك حرمت مسجد الاقصي از طريق فراهم كردنِ امكانِ ورود يهوديان تندرو به اين مكان اسلامي، ايجاد محدوديت براي مسلمانان جهت زيارت و شركت در نماز جمعه و پايمال كردن حقوق شهروندي ساكنان فلسطيني را در دستور كار خود قرار داده است. 

 

جمهوري اسلامي ايران همواره تاكيد كرده است كه مهمترين علّت بر هم خوردن ثبات و امنيت خاورميانه تداوم اشغالگري و حمايت هاي جانبدارانه و بي دريغ دولت آمريكا از رژيم صهيونيستي و محروم ماندن ملت مظلوم فلسطين از حقوق اوليه خود در تشكيل دولت مستقل فلسطيني به پايتختي قدس شريف است كه به رغم تلاش مذبوحانه آمريكا و متحدانش براي تحميل راه حلي سازشكارانه، نه تنها حداقل آرزوهاي ملت فلسطين در قالب قطعنامه هاي شوراي امنيت و مجمع عمومي سازمان ملل تامين نگرديد، بلكه تداوم شهرك سازي و غصب اراضي بيشتر و هتك حرمت اماكن ديني در قدس شريف در سايه حمايت هاي آمريكا از اين رژيم و بي تفاوتي مجامع و سازمانهاي بين المللي، مردم فلسطين را از تحقق خواسته هاي برحق و مشروع شان بيش از پيش دور ساخت.

 

تصميم تحريك آميز و نابخردانه آمريكا مبني بر به رسميت شناختن شهر قدس بعنوان پايتخت يكپارچه رژيم صهيونيستي نه تنها به صلح و ثبات اين منطقه كمك نخواهد كرد بلكه ضمن رسواسازي نيّات شوم دولت آمريكا و بي اعتبار كردن بيشتر اين كشور نزد آن دسته از طرف هايي كه هنوز به بيطرفي اين كشور در روند سراب گونه مذاكرات صلح باور دارند، باعث تحريك مسلمانان و شعله ور شدن انتفاضه جديد و تشديد تندروي و رفتارهاي خشم آلود و خشونت آميز بيشتر خواهد شد كه مسئوليت آن متوجه دولت اين كشور و رژيم صهيونيستي است.  

 

با عنايت به اينكه شهر قدس از نظر قطعنامه هاي سازمان ملل اراضي اشغال شده محسوب مي گردد، اقدام آمريكا در به رسميت شناختن اين شهر بعنوان پايتخت رژيم اشغالگر قدس نقض آشكار قطعنامه هاي بين المللي محسوب مي گردد؛ لذا جمهوري اسلامي ايران اين اقدام آمريكا را به شدت محكوم مي نمايد و از همه مجامع بين المللي،  كشورهاي صاحب نفوذ و بويژه كشورهاي اسلامي مي خواهد براي حفظ ثبات و استقرار منطقه، مانع اجرا شدن اين اقدام آمريكا شوند كه تنها به سود رژيم صهيونيستي است. 

 

جمهوري اسلامي ايران ضمن اعلام همبستگي كامل خود با مردم فلسطين، بار ديگر مسئوليت مهم جامعه بين المللي به ويژه سازمان ملل متحد در پايان دادن به اشغال فلسطين و قدس شريف و كمك به مردم اين سرزمين جهت دستيابي به حقوق مسلم اساسي شان را مورد تاكيد قرار مي دهد.

 

ادامه خبرها را  در سايت سفارت ايران در برلين دنبال كنيد.

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۴۵:۱۳ توسط:iranembberlin موضوع:

بازديد معاون وزير علوم، تحقيقات و هنر ايالت ورتمبرگ آلمان از موزه هنرهاي معاصر

بازديد معاون وزير علوم، تحقيقات و هنر ايالت ورتمبرگ آلمان از موزه هنرهاي معاصر

 

پترا اولشوفسكي معاون وزيرعلوم،تحقيقات و هنرايالت بادن ورتمبرگ آلمان به همراه گروهي از مقامات فرهنگي – هنري ، خبرنگاران و هنرمندان ايالت بادن ورتمبرگ ؛ ازجمله ، كريستيانه لانگه رييس گالري اشتوتگارت،پيا مولر تام رييس گالري ايالتي كارلسروهه،يوهان هولتن رييس گالري هنر ايالتي بادن بادن و ... ،ضمن ديدار و گفت و گو با علي محمد زارع رييس موزه هنرهاي معاصر تهران از نمايشگاه آثار توني كرگ هنرمند انگليسي – آلماني بازديد كردند.

به گزارش ايسنا به نقل از روابط عمومي موزه هنرهاي معاصر تهران، پترا اولشوفسكي ـ معاون وزيرعلوم،تحقيقات و هنرايالت بادن ورتمبرگ آلمان ـ به همراه گروهي از مقامات فرهنگي هنري ، خبرنگاران و هنرمندان اين ايالت ازجمله كريستيانه لانگه رييس گالري اشتوتگارت، پيا مولر تام رييس گالري ايالتي كارلسوهه، يوهان هولتن رييس گالري هنر ايالتي بادن بادن و ... به موزه هنرهاي معاصر آمدند و از نمايشگاه توني كرگ هنرمند انگليسي-آلماني ديدن كردند.

در اين ديدار علي محمد زارع  ـ رييس موزه هنرهاي معاصر تهران ـ ضمن معرفي اين مكان، اساس و اهداف برگزاري نمايشگاه ها و آثارگنجينه اظهار كرد: موزه هنرهاي معاصر تهران به عنوان تنها بنياد فرهنگي،هنري موزه اي است كه كاركرد معاصر دارد و تنها موزه مهم در خاورميانه  است/

او بر اهميت پژوهش در زمينه نمايشگاه هاي اين موزه و تاثير برگزاري اين نمايشگاه ها را بر وضيعت هنري منطقه تاكيد و گفت: موزه هنرهاي معاصر تهران به اسم خود مفتخر است و خوشبختانه اسم خود را از جايي وام نگرفته و همچنان بزرگترين آثار هنرغربي در كنار هنر منطقه را در گنجينه خود نگهداري مي كند.

رييس موزه هنرهاي معاصر تهران از تبادلات فرهنگي هنري و همچنين از برگزاري نمايشگاه بين ايران و آلمان استقبال كرد.

در اين ديدار پترا اولشوفسكي معاون وزير علوم، تحقيقات و هنر ايالت بادن ورتمبرگ گفت: وظيفه اوليه نهادهايي مثل اين گروه اعزامي از آلمان و موزه هاي ايران، امكان سنجي هرچه بيشتر و تعامل فرهنگي و هنري بين دو كشور است و دنيا مشتاق ديدن آثار گنجينه موزه هنرهاي معاصر تهران است.

همچنين كريستيانه لانگه رييس گالري اشتوتگارت با توجه شناخت اروپايي ها از هنر معاصر غربي گفت: شناخت اروپايي ها از هنر معاصر غربي قطعاً عميق تر و بيشتر است تا شناختشان از هنر معاصر خاورميانه و بخصوص ايران و اين خود دليل اشتياق موسسات و بنيادهاي هنري اروپايي براي تعامل با موسسات هنري و خاورميانه است.

پيا مولر تام رييس گالري ايالتي كارلسوهه با تاكيد بر اين نكته كه موزه هنرهاي معاصر تهران در سطح بين المللي بسيار شناخته شده است، بيان كرد: با توجه با اين شناخت و اعتبار است كه كنجكاوي و شوق زيادي براي ديدن اين آثار در بين اهالي هنر در اروپا وجود دارد.

يوهان هولتن رييس گالري هنر ايالتي بادن بادن نيز در اين جلسه گفت: فضايي كه من مديريت آن را به عهده دارم بر خلاف فضاهاي موزه اي، از مجموعه خاصي نگهداري نمي كند اما با رويكرد فراگير جهاني ،علاقه‌مند به برگزاري نمايشگاه‌ها و پرژه‌هاي مطالعاتي با همكاري موسساتي مانند موزه هنرهاي معاصر تهران هستيم.

رييس موزه هنرهاي معاصر تهران در اين ديدار كتاب گنجينه آثار خارجي موزه، كتاب آثار ايراني و خارجي گنجينه ( نمايشگاه مسافران برلين و رم) و كتاب آثار نمايشگاه كارنامه را به اين هيات آلماني اهدا كرد.

در اين ديدارعلي اكبر صادقي از هنرمندان پيشكسوت و معاصر كشورمان به همراه تعداي از نمايشگاه گردان ها،با گروه آلماني ديدار و به تبادل اطلاعات هنر معاصر و مدرن پرداختند.

ساير خبرها را در سايت سفارت ايران در برلين دنبال كنيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۴۹:۳۱ توسط:iranembberlin موضوع:

امضا تفاهم نامه همكاري زيست محيطي بين شهرداري مشهد و دانشگاه برلين

امضا تفاهم نامه همكاري زيست محيطي بين شهرداري مشهد و دانشگاه برلين  

 

شهرداري مشهد و دانشگاه برلين تفاهم نامه اي را در راستاي همكار هاي مشترك در حوزه هاي مختلف زيست محيطي و توسعه پايدار شهري امضا نمودند. اين همكاري مشترك با  موضوعاتي نظير يكپارچه سازي مديريت زباله و درختكاري مقدمه اي براي مديريت كلان پروژه هاي پايدار شهري خواهد بود. 

مشهد- ايرنا- تفاهم نامه زيست محيطي بين معاون خدمات و محيط زيست شهري شهرداري مشهد و رئيس دانشكده آموزش دانشگاه فني برلين آلمان روز پنجشنبه در مشهد به امضا رسيد.

معاون خدمات و محيط زيست شهري شهرداري مشهد در اين مراسم گفت: استفاده از تجربيات كشورهاي مختلف قدم مناسبي براي توسعه پايدار مشهد است و اميد است امضاي اين تفاهم نامه منشا اثرات مناسب در حوزه هاي مختلف زيست محيطي و توسعه پايدار شهري شود.

خليل الله كاظمي توسعه دانش كارشناسان و استفاده از تجربيات كشورهاي مختلف را قدم مناسبي براي توسعه پايدار مشهد دانست و افزود: اين شهر به دليل وجود بارگاه حضرت امام رضا (ع) پذيراي بيش از 25 ميليون زائر در هر سال است و به همين دليل مورد توجه مسلمانان جهان قرار دارد.

وي اظهار كرد: شهر مشهد در حوزه هاي زيست محيطي قابليت هاي بسيار داشته و توانمندي آموزش همزمان با اجرا در آن وجود دارد.

وي گفت: در كنار اين همكاري مي توان از دانشگاه فردوسي مشهد نيز كمك گرفت.

كاظمي افزود: هر چه توان عملي و توانمندي كارشناسان را افزايش دهيم مي توانيم قدم هاي مناسبي براي توسعه پايدار شهر برداريم.

رئيس دانشكده آموزش دانشگاه فني برلين نيز گفت: همكاري با شهرداري مشهد مي تواند مقدمه اي براي مديريت كلان پروژه هاي پايدار شهري باشد و مي توانيم در حوزه خدمات فني استقرار پنل هاي خورشيدي در ساختمان هاي شهر همكاري داشته باشيم.

هانس لودگر دينل افزود: در سفر به مشهد تحت تاثير اقدامات انجام شده در اين شهر قرار گرفتم كه اميدوارم در شروع پروژه هاي تفاهم نامه موثر باشد.

وي با اشاره به موضوعاتي نظير يكپارچه سازي مديريت زباله و درختكاري اظهار كرد: در اين طرح مي توان از زغال چوب در پسماند براي تقويت درختكاري كه باعث مي شود آب را در داخل خاك جذب كند به عنوان پروژه زيست محيطي استفاده كرد.

وي با تاكيد بر استفاده از توان دانشگاه ها در اين زمينه گفت: شهرداري مشهد با ساز و كاري مناسب در اجراي پروژه هاي خود از دانشگاه به عنوان نهاد بي طرف بهره مند مي شود.

ساير خبرها را در سايت سفارت ايران در برلين دنبال كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۱۶:۱۳ توسط:iranembberlin موضوع: